Kresťan či pokrytec ???

Autor: Marek Salánci | 13.6.2016 o 22:03 | Karma článku: 2,74 | Prečítané:  768x

Rímskokatolícka cirkev tvrdí že vo svete je vyše 2 miliárd kresťanov. Predstavme si že len polovica pravidelne navštevuje kostol. Teraz si predstavme že by tento čas radšej venovali dobrovoľníckej činnosti. Ide o obrovský potenc..

Ide o obrovský potenciál k vykonaniu zmeny na rôznych frontoch. Potenciál ktorý zostáva nevyužitý.

Po 6 rokoch som znova prešiel bránami kostola. Účastnil som sa svadby. Už po krátkej dobe sa mi pripomenulo prečo som do kostola chodil nerád. Spievanie tých istých piesní, striedačka medzi státím, sedením a kľačaním či predčítanie tých istých veršov stále dookola totiž nevidím ako zmysluplne využitý čas. Vtedy to prišlo. Napadlo ma čo všetko by sme my, čo sme tam, dokázali za ten čas spraviť. Sám sa totiž už dlhšie pohybujem v dobrovoľníckom sektore. Aspoň svojou troškou pomáham tam kde je to treba. Stačilo by aby polovica svadobčanov venovala len jednu hodinu za rok a spolu by spravili viac než ja v tom istom období.

Osobne sa v cirkevných dogmách neorientujem veľmi dobre. Sám ani neverím v Boha a jeho crew. Neverím že som poznačený len preto že môj pra-pra-pra-... dedo dostal so ženou chuť na jablko. Môžem sa mýliť. Človek je predsa len omylným tvorom. Je ale niečo v čo verím na 100%. Ak Boh existuje, a je taký spravodlivý ako je nám prezentovaný, určite by viac ocenil ak by som ako kresťan trávil čas pomocou svojim blížnym než napríklad predčítaním toho istého textu dookola. O tom žiadna. Tak prečo miesto modlitieb za zmenu tú zmenu neurobiť? To je otázka ktorú by si mal položiť každý. Každý bez výnimky a bez ohľadu na to či je kresťan, ateista alebo vyznáva inú vieru.

Touto úvahou som nechcel na nikoho útočiť. Sám totiž uznávam význam kresťanských hodnôt a vidím zmysel v ich šírení. Ich odovzdávanie a stotožňovanie sa s nimi určite robí našu spoločnosť lepšou. Poznám rovnako viacero silne veriacich ľudí ktorých pokladám za členov elity mojich priateľov. Takže áno, hovorím že kresťanstvo má v našom svete význam a potrebujeme ho. Pýtam sa ale sám seba a rovnako aj Vás, či sme náhodou nepochopili zle čo to obnáša byť kresťanom?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?